Tarif Arama

Patlamış Mısır

Patlamış Mısır Tarifi (2 Kişilik)

Patlamış Mısır İçin Malzemeler :

  • 1 çay bardağı cin mısırı
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 çay kaşığı tuz

Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Patlamış Mısır Yapılışı :

Patlamış mısır yapmak için; öncelikle alacağınız mısırın taze olması ve tencerenin taban kalınlığının ince olması önemli 2 püf noktadır.

Derin bir tencere içine 3 yemek kaşığı sıvı yağ koyup, yüksek ateş üzerinde ısıtın. Yağ iyice ısındıktan sonra üzerine 1 çay bardağı mısır ekleyin. Mısırın üzerine de 1 çay kaşığı tuz serpiştirin. Tencerenin saplarından tutup 2-3 defa sallayın.

Daha sonra tencerenin kapağını kapatıp, mısırların kızmasını bekleyin. Tencereden mısır patlama sesleri gelmeye başlayınca yine tencerenin saplarından tutup, 2-3 defa daha sallayın. Tencereden mısır patlama sesleri kesilene kadar kesinlikle kapağı açmayın.

Patlamış Mısır

Tencereden gelen patlama sesleri bitince ocağın altını kapatın. Hazırladığınız patlamış mısırları derin bir kase içine koyup, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Patlamış Mısır nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Patlamış Mısır tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Patlamış Mısır tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Patlamış Mısır:

:2018-06-22