Tarif Arama

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı Tarifi (8 Adet)

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı İçin Malzemeler :

  • 5 yemek kaşığı mısır gevreği
  • 2 yemek kaşığı fındık
  • 2 yemek kaşığı fıstık
  • 1/2 paket sütlü çikolata (40 gr)
  • 1/2 paket bitter çikolata (40 gr)

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı Nasıl Yapılır?

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı Yapılışı :

İlk olarak yarım paket bitter çikolata ve yarım paket sütlü çikolatayı benmari usulü eritin.

Benmari Yöntemi: Büyük bir tencere içine su eklenir, su kaynayınca altı kısılır. İçine daha küçük bir tencere konulur. Bu tencerenin içine su temas ettirmeden eritilecek malzeme konulur.

Eriyen çikolatayı tezgah üzerine alın. Üzerine 5 yemek kaşığı mısır gevreği, 2 yemek kaşığı fındık ve 2 yemek kaşığı fıstık koyup, karıştırın. Ardından yağlı kağıt üzerine çikolatalı karışımdan 1 er yemek kaşığı alıp, koyun. İsteğe göre üzerine yeşil toz fıstık ya da hindistan cevizi serpiştirebilirsiniz.

Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı

Hazırladığınız kuru yemişli mısır gevrekli çikolatalı tatlıyı buzdolabında 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.
Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı:
Kuru Yemişli Mısır Gevrekli Çikolatalı Tatlı Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/kuru-yemisli-misir-gevrekli-cikolatali-tatli-malzemeleri