Karadutlu Dondurma

Karadut Dondurması Tarifi (4 Kişilik)

Karadutlu Dondurma İçin Malzemeler :

  • 350 gr karadut
  • 1/2 paket sıvı krema
  • 3 yemek kaşığı pudra şekeri

Karadutlu Dondurma Nasıl Yapılır?

Karadutlu Dondurma Yapılışı :

Karadutlu dondurma yapımı için; öncelikle 350 gr karadutun sap kısımlarını ayıklayın. Ardından karadutları bir buzdolabı poşeti içine koyup, eliniz ile güzelce yayın. Derin dondurucuda iyice donana kadar bekletin. Arzu ederseniz taze meyve yerine, hazır dondurulmuş karadut da kullanabilirsiniz.

Daha sonra iyice donan karadutları derin dondurucudan çıkartın. Mutfak robotu içine koyun. Karadutların üzerine 3 yemek kaşığı pudra şekeri ve yarım paket sıvı krema ekleyin. Karadutlar tamamen parçalanıp, pürüzsüz bir kıvam alana kadar mutfak robotundan geçirin. Dondurma için yoğun kıvamlı bir sıvı krema tercih edin. Düşük yağlı orandaki sıvı krema ile yaparsanız dondurmanız fazla akışkan olacağı için, şekil vermekte zorlanırsınız. Bu durumda dondurmayı küçük bir kap içerisine koyun. Üzerini streç film ile kaplayıp, buzlukta donana kadar bekletin.

Sadece 3 Malzemeli Her kaşıkta Gerçek Meyve Lezzeti : Karadutlu Dondurma

Hazırladığınız karadut dondurmasını dondurma kaşığı ile kaplara koyup, servis edebilirsiniz.

Karadut Dondurması Nasıl Bir Tariftir?

Karadut dondurması; 3 malzeme ile yapabileceğiniz, gerçek meyve taneli, hafif mayhoş tadı ile lezzetli ve pratik bir dondurma tarifidir.

Karadutlu Dondurma Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 4 kişilik karadutlu dondurma içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Karadutlu Dondurma İle Alakalı Bunlar da Soruldu;