Tarif Arama

Acılı Patlamış Mısır

Acılı Patlamış Mısır Tarifi (1 Kişilik)

Acılı Patlamış Mısır İçin Malzemeler :

  • 1 türk kahvesi fincanı cin mısırı
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 çay kaşığı acı kırmızı pulbiber
  • Tuz

Acılı Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Acılı Patlamış Mısır Yapılışı :

Acılı patlamış mısır için; aldığınız mısırın taze olmasına ve tencerenin taban kalınlığının ince olmasına özen gösterin.

Derin orta büyüklükte bir tencere içine 2 yemek kaşığı sıvı yağ dökün. Yüksek ateş üzerinde ısıtın. Isınan yağın üzerine 1 türk kahvesi fincanı cin mısırı ekleyin. Mısırların rengi değişene kadar karıştırın. Patlamaya çok yakın 2 çay kaşığı acı kırmızı pul biber ekleyip, tekrar karıştırın.

Daha sonra tencerenin kapağını kapatıp, mısırların patlamasını bekleyin. Mısır patlamaya başlayınca tencerenin saplarından tutup, 2-3 defa sallayın. Bu esnada kesinlikle tencerenin kapağını açmayın.

Acı Severlerin Vazgeçilmezi Olacak Bir Tad : Acılı Patlamış Mısır

Tencereden gelen patlama sesleri bittikten sonra ocağın altını kapatın. Hazırladığınız acılı patlamış mısırları bir kase içine koyup, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Acılı Patlamış Mısır nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Acılı Patlamış Mısır tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Acılı Patlamış Mısır tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Acılı Patlamış Mısır:

:2018-08-27