Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

Balığın Yanına En Çok Yakışan Çorba Tarifleri

Balık Yanına Çorba Tarifleri :

  • Mercimek Çorbası
  • Ezogelin Çorbası
  • Mantar Çorbası
  • Tarhana Çorbası
  • Patates Çorbası
  • Nohut Çorbası
  • Mantılı Çorba
  • Balık Çorbası

Tarifler :


Balık yanında ne yapılacağına karar vermek, tarif seçmek zordur. Salata olarak herkes az çok ne yapacağını bilir ama özellikle çorba konusu zor bir konudur. Peki balık yanında hangi çorba gider?

Balık ile en çok baklagil çorbaları gider. Yani tavuklu, etli çorbalar pek tercih edilmez. Çünkü akabinde yiyeceğiniz balığın tadını bastırması istenmez. Aksine balığın tadını daha çok ön plana çıkartacak çorba tarifleri tercih edilir. Bunların yanı sıra her ne kadar gerçekliği olmasa da "balık ile yoğurt yenmez, balık ile yoğurt yenildi mi zehirler" inanışı olduğu için yoğurtlu çorbalar da çok tercih edilmez.

Balık İle Yoğurt Zehirler Mi?

Yeri gelmişken belirtelim, "balık ile yoğurt zehirler" bilgisi yanlış bilgidir. Taze balık ile yoğurt tüketilmesinde hiç bir sakınca yoktur. Bu risk sadece bayat balık ile tüketildiğinde vardır ama zaten bayat balık kendi başına da zehirler.

Baklagil çorbaların başında mercimek çorbası gelir. Mercimek çorbası balık, tavuk, et hatta hamur işi tariflerin bile öncesinde içilebilir. Özetle tüm ana yemeklerle uyumlu, yaz kış içilebilen bir çorbadır. Mercimeğin tadının ağızda bıraktığı o keskin ve temizleyici tat, balığın lezzetini daha da çok ön plana çıkartır.

Mercimek çorbası haricinde ezogelin çorbası, tarhana çorbası yine tercih edilebilecek çorbalardandır. Mantar çorbası ya da biraz daha ağır bir tat olan nohut çorbası da yapabilirsiniz. Yine patates çorbası ya da fazla ağır olmamakla beraber bir hamur işi çorbası da balık ile beraber ikram edebileceğiniz çorba tariflerindendir.

En çok ne gider derseniz, tabi ki de balık çorbası deriz. Biz balık çorbasını en çok kırlangıç ve levrek gibi büyük kaya balıkların etlerinden yaparız. İri balık eti parçalı, güzel yapılmış bir balık çorbası aslında çoğu zaman kendi başına bir ana yemek olacak kadar değerlidir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm çorba tariflerine sitemizden ulaşabilirsiniz. İşte o balık ile mükemmel bir ikili oluşturacak olan çorbaların listesi;

Balık İle En Çok Yapılan Çorba Tarifleri

(Tarif 1) Kremalı Mantar Çorbası Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 2) Ezogelin Çorbası Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 3) Nohutlu Tarhana Çorbası (Toz Köy Tarhanası) Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 4) Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 5) Fesleğenli Kremalı Patates Çorbası Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 6) Nohut Çorbası Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

(Tarif 7) Mantılı Çorba (Yüksük Çorba) Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

Balığın yanına çorba haricinde ne yapılır derseniz, işte sizlere balık yanına yapabileceğiniz bir birinden lezzetli salata tarifleri...

(Tarif 8) Balık Yanına En İyi Giden Salatalar Tarifi

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?

Afiyet olsun


Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı
Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider?:

Balığın Yanına Hangi Çorbalar Gider? İle Alakalı Bunlar da Soruldu;