Tarif Arama

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması Tarifi (3 Kişilik)

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması İçin Malzemeler :

  • 1 adet büyük boy palamut
  • 4 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Kızartmak için sıvıyağ

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması Nasıl Yapılır?

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması Yapılışı :

1 adet büyük boy palamutu balıkçınıza fileto şeklinde kestirip, kılçıklarını ayıklattırın.

Daha sonra orta boy bir kap içine 4 yemek kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı kekik ve 1 çay kaşığı kırmızı toz biber koyup, karıştırın.

Palamutları hazırladığınız mısır unlu karışıma bulayın. Kızgın yağ içinde arkalı önlü iyice kızartın.

Mısır unlu palamutlar kızardıktan sonra servis tabağına alın. Tavada mısır unlu palamut kızartmasını yanında bol yeşillikli bir salata ile servis edebilirsiniz.

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması

Tavada mısır unlu palamut oldukça lezzetli bir balık kızartmasıdır. Palamutu bu şekilde yapabileceğiniz gibi arzu ederseniz fırında da pişirebilirsiniz. Sitemizde palamut ile ilgili çokça tarif bulunmaktadır. Hangisini yapsanız, eminiz ki çok beğenirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?En lezzetli Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması:

:2016-10-23

Tavada Mısır Unlu Palamut Kızartması Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/tavada-misir-unlu-palamut-kizartmasi-malzemeleri