Tarif Arama

Fırında Palamut Yemeği

Fırında Palamut Yemeği Tarifi (2 Kişilik)

Fırında Palamut Yemeği İçin Malzemeler :

  • 1 adet büyük boy palamut
  • 1 adet büyük boy domates
  • 1 adet büyük boy yeşil biber
  • 2 adet orta boy soğan
  • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
  • 1/2 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı tuz

Fırında Palamut Yemeği Nasıl Yapılır?

Fırında Palamut Yemeği Yapılışı :

1 adet büyük boy palamutu balıkçınıza ayıklattırıp, halkalar halinde kestirin.

Daha sonra orta boy bir kap içine 2 su bardağı kadar su koyun. Üzerine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip, karıştırın. Halkalar halinde kestirdiğiniz palamutları bu su içersinde 10-15 dakika bekletip, suyunu süzün. Bu sayede balığın içinde kalan kanlar temizlenmiş olacaktır.

Diğer tarafta 2 adet orta boy soğanı çok ince ve kalın olmayacak şekilde halkalar halinde kesin. 1 adet büyük boy domatesi de halkalar halinde kesin. 1 adet büyük boy yeşil biberi 4-5 parçaya bölün.

Orta boy bir fırın kabının tabanına halkalar halinde kestiğiniz soğanları dizin. Üzerlerine palamutları koyun. Palamutların üzerine de halkalar halinde kestiğiniz domatesleri ve biber dilimlerini yerleştirin.

Daha sonra küçük bir kap içine yarım çay bardağı zeytinyağı, yarım çay bardağı su ve 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip, karıştırın. Palamutların üzerine kaşık yardımı ile gezdirin. Hazırladığınız palamut yemeğini önceden ısıtılmış 190 derecelik fırına verin. Yaklaşık 20 dakika kadar pişirin.

Fırında Palamut Yemeği

Fırında palamut yemeği piştikten sonra sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.