Tarif Arama

Tavada Çıtır Börek

Tavada Çıtır Börek Tarifi (4 Kişilik)

Tavada Çıtır Börek İçin Malzemeler :

  • 2 adet yufka
  • Tereyağı
  • Sucuk dilimleri
  • Kaşar peynir dilimleri

Tavada Çıtır Börek Nasıl Yapılır?

Tavada Çıtır Börek Yapılışı :

İlk olarak 1 adet yufkayı tezgah üzerine serin. Fotoğraflardaki gibi katlayıp, rulo şeklinde sarın. Rulo yufkayı bıçak yardımı ile ince ince kesin. Diğer yufkaya aynı işlemi uygulayın. Kestiğiniz yufka parçalarını eliniz ile 3-4 kere karıştırarak, birbirlerinden ayırın.

Daha sonra ince ince kestiğiniz yufkaların yarısını büyük geniş bir teflon tavanın tabanına yerleştirip, eliniz ile bastırın. Yufkanın üzerine aralıklı olarak küçük küçük tereyağ parçaları koyun. Ardından bolca kaşar peynir dilimleri yerleştirin. Peynirlerin üzerine de bolca sucuk dilimleri koyun. Tekrar kaşar peynir dilimleri yerleştirin. Peynirlerin üzerine de aralıklı olarak küçük küçük tereyağ parçaları koyun. Son olarak kalan yufka parçalarını tavaya yerleştirin. Eliniz ile üzerine hafifçe bastırın.

Hazırladığınız tava böreğini ocak üzerine alın. Tavanın kapağını kapatın. Orta ateş üzerinde alt tarafını hafifçe kızarana kadar pişirin. Daha sonra böreği ters çevirin. Tavanın kapağını kapatmadan diğer tarafını pişirin.

Tavada çıtır börek piştikten sonra servis tabağına ters çevirip, alın. Dilimleyip, sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Tavada Çıtır Börek

Tavada çıtır böreği, evde kalan yarım yufkalardan, yırtılmış yada bayatlamış yufkalardan yapabilirsiniz. Hem bunlar değerlenmiş olur, hem de pratik çıtır çıtır bir börek yapmış olursunuz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Tavada Çıtır Börek nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Tavada Çıtır Börek tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Tavada Çıtır Börek tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Tavada Çıtır Börek:

:2017-03-16