Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür

Zerdeçallı Karabiber Kürü Tarifi (1 Kişilik)

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür İçin Malzemeler :

  • 1 yemek kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür Nasıl Yapılır?

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür Yapılışı :

Bağışıklık sistemini güçlendiren şifa kürünü hazırlamak için küçük bir karıştırma kabına 1 yemek kaşığı zerdeçal koyun. Zerdeçal başta kanser ve damar sertliği olmak üzere kronik iltihaptan, hafıza problemlerine, yaşlanmaya ve demansa kadar bir çok hastalık üzerinde koruyucu etkiye sahiptir. Zerdeçal bu olumlu etkiliyi içerisindeki ana aktif madde olan kurkumin ile yapar. Fakat kurkuminin bağırsaklarda çok az miktarı emilir.

Üzerine 1 çay kaşığı kadar taze öğütülmüş karabiber ekleyin. Karabiber içeriğinde C ve A vitaminlerinin yanı sıra potasyum, demir, magnezyum gibi minerallere de sahiptir. Vücudun bağışıklığını güçlendirmesinin yanı sıra bu kürdeki en büyük faydası zerdeçalın içindeki kurkumin maddesinin bağırsaklarda emilimini nerdeyse yüzde yüz oranında arttırır. Bu yüzden zerdeçalın olumlu etkilerinden faydalanabilmek için karabiber ile birlikte tüketilmesi gerekir.

Son olarak zerdeçallı karabiberli karışımın üzerine 4 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. Kullanacağınız zeytin yağının asidik değerinin düşük ve kaliteli bir zeytinyağı olmasına özen gösterin. Zeytinyağı karabiber ile birlikte zerdeçalın emilim oranını kat ve kat arttırılmasına fayda sağlıyor. Şifa kürünün tüm malzemelerini bir kaşık yardımı ile güzelce karıştırın.

Hazırladığınız karabiberli zerdeçallı bağışıklık güçlendiren kürü günde 3 kez direk tüketebilirsiniz. Arzu ederseniz bu karışımı çorba, salata ya da yemeklerinizin içine de katıp yiyebilirsiniz. Fakat eğer sıcak yiyeceklerin içine katacaksanız yemeğin sonunda ilave etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu Muhteşem Üçlünün Tek Bir Kaşığı Dahi Bir Sürü Derde Deva : Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür

Bu kürü her seferinde taze olarak yeniden yapıp, kullanmanız vücut direncinizi arttırıp, sizi hastalıklara karşı daha dirençli kılacaktır. Aynı zamanda bu kürün ağrı azaltıcı özelliği de vardır. Hatta yapılan araştırmalar kötü huylu kanser hücreleri ile de savaştığını ortaya çıkartmıştır.

Zerdeçalın Zararları Nelerdir?

Zerdeçal, her ne kadar sayısız faydası olan bir baharat olsa da bazı yan etkileri ve zararları da olduğu bilinmektedir. Eğer mide sorunları yaşıyorsanız, zerdeçal bu sorunları daha da kötüleştirebilir. Mide sorunlarının yanında, bulantı ve kusmaya neden olabilir.

Diyabetik hastalarda kan basıncını ve şekerini hızlıca düşürebilir. Diyabet riski oluşturabilir. Özellikle ameliyatlarda kanama riskini arttırır ve morarmalara sebep olabilir. Karaciğer hastalığı veya safra kesesi taşı olanların kullanması sakıncalıdır. Böbrek taşı riskini de arttırabilir. Ayrıca hamile kadınlar veya emziren anneler zerdeçal tüketiminden kaçınmalıdır.

Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal, Güneydoğu Asya ve Hindistan da bulunan sarı renkli çiçeklere sahip bir bitkinin kökünden elde edilen bir baharattır. Uzmanlara göre herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm bireyler günlük 2 kaşığa kadar zerdeçal kullanmalarında bir sakınca yoktur.

Araştırmalar güçlü antienflamatuar ve antioksidan özellikleri sayesinde başta prostat, kolon, meme, beyin olmak üzere ve bir çok kanser türüne yakalanmayı önlediğini tespit etmiştir. Zerdeçal bağışıklık sistemini güçlendirip, enfeksiyon hastalıklarına karşı da vücut direncini arttırır. Ayrıca kolesterolü düşürüp, eklem ağrılarını azaltır. Bir diğer faydalı özelliği de kan şekerini dengede tutmada çok etkili olmasıdır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik bağışıklık sistemini güçlendiren kür içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kür: