Kavun Frozen

Kavunlu Frozen İçeceği Tarifi (2 Kişilik)

Kavun Frozen İçin Malzemeler :

  • 4 dilim kavun
  • 6 adet buz küpü
  • 2 dal taze nane
  • 1 yemek kaşığı süzme bal

Kavun Frozen Nasıl Yapılır?

Kavun Frozen Yapılışı :

Kavun frozen yapımı için; 4 dilim kavunun kabuğunu soyup, küçük küpler şeklinde doğrayın. Daha katı bir frozen yapmak isterseniz, olgunlaşmamış ya da susuz kavun tercih edebilirsiniz. Bu içecek aynı zamanda tatsız kavunları lezzetlendirmek için yapılan bir değerlendirme tarifidir. Ardından mutfak robotu içine 6 adet buz küpü koyun. Mutfak robotunu kısa aralıklar ile çalıştırıp, buz küplerinin küçük küçük parçalanmasını sağlayın.

Daha sonra parçaladığınız buz küplerinin üzerine küpler şeklinde doğradığınız kavunları koyun. Kavunların üzerine 2 dal taze nane yaprağı ve 1-2 yemek kaşığı süzme bal ekleyin. Bal miktarını kavunun lezzetine bakarak ayarlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri homojen kıvam alana kadar kısa süreli mutfak robotundan geçirin.

Her Yudumunda İçinizi Ferahlatacak Buz Gibi Bir Yaz İçeceği : Kavun Frozen

Hazırladığınız kavunlu frozen içeceğini soğuk olarak servis edebilirsiniz. Frozen yaparken, dilimlediğiniz kavunları kullanmadan önce donana kadar buzlukta da bekletebilirsiniz. Kavununuz ne kadar olgun ise o kadar çok suyunu bırakacağı için frozen içeceğiniz daha sıvı kıvamda olacaktır.

Kavun Frozen Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik kavun frozen içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Kavun Frozen İle Alakalı Bunlar da Soruldu;