Tarif Arama

Soğuk Çay (Ice Tea)

Limonlu Soğuk Çay (Ice Tea) Tarifi (3 Kişilik)

Soğuk Çay (Ice Tea) İçin Malzemeler :

  • 3 adet poşet çay
  • 1 litre su
  • 1/2 su bardağı toz şeker
  • 3 adet küçük boy limon
  • Limon dilimleri

Soğuk Çay (Ice Tea) Nasıl Yapılır?

Soğuk Çay (Ice Tea) Yapılışı :

Derin bir tencere içine 1 litre içme suyu koyun. Ocak üzerine alıp, kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra içine yarım su bardağı toz şeker ekleyin. Karıştırarak, şekerin erimesini sağlayın.

Daha sonra ocağın altını kapatın. Suyun içine 3 adet poşet çay koyup, yaklaşık 6-7 dakika kadar demlenmeye bırakın. Ardından demlenen çayın içinden poşet çayları alın.

Diğer tarafta 3 adet küçük boy limonun suyunu sıkın. Limon suyunu çayın içine ekleyin. 1-2 kere karıştırın. İçine bir kaç limon dilimi koyup, soğumaya bırakın.

Hazırladığınız soğuk çayın içine bir kaç buz parçaları ekleyip, soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Soğuk çay (Ice Tea)ı arzu ederseniz yeşil çay ile de yapabilirsiniz. Soğuk çay (Ice Tea) ı yaptıktan sonra su ya da şeker ilave etmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Bu yüzden şeker oranını damak tadınıza göre arttırıp, azaltabilirsiniz. Arzu ederseniz şekersiz de yapabilirsiniz.

Soğuk Çay (Ice Tea)

Soğuk çay (Ice Tea)ın içine arzu ederseniz taze nane ya da reyhan da katabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.