Tarif Arama

Fransız Omleti

Fransız Omleti Tarifi (1 Kişilik)

Fransız Omleti İçin Malzemeler :

  • 2 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • Tuz

Fransız Omleti Nasıl Yapılır?

Fransız Omleti Yapılışı :

Fransız omleti için; bir kaba 2 adet yumurta kırın. Üzerine damak tadınıza göre tuz ve 1 yemek kaşığı su ekleyip, tel çırpıcı ile iyice çırpın.

Diğer tarafta orta boy bir tava içine 1 tatlı kaşığı tereyağı koyup, eritin. Ardından tava içine çırptığınız yumurtayı dökün. Omleti pişirirken kaşık yardımıyla birkaç kez karıştırın. Omletin alt tarafını yakmadan pişirip, üstünü tam olarak pişirmeden ikiye katlayın. Ocağın altını kapatıp, omleti tava içinde kısa bir süre kendi sıcaklığı ile pişirin.

Pişen fransız omleti servis tabağına alıp, sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Omletin En Sade, En Güzel Hali : Fransız Omleti

Fransız omletinin diğer omletlerden farkı üzerinde en ufak bir yanık izinin bile bulunmamasıdır. Dışı güzel pişmiş, son derece yumuşak ve sulu bir omlet olmasıdır.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.