Tarif Arama

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata Tarifi

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata İçin Malzemeler :

  • 1 adet limon
  • 1 adet portakal
  • 1 çay kaşığı limon tuzu
  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • 3 litre su

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata Nasıl Yapılır?

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata Yapılışı :

İlk olarak 1 adet limon ve 1 adet portakalı 1 gece önceden derin dondurucuya koyup, bekletin. (Limon ve portakalın üzerlerine koku sinmesin diye bir poşete sarıp, koyabilirsiniz).

Ertesi gün limon ve portakalı derin dondurucudan çıkartıp, bir kere yıkayın. 10 dakika kadar oda ısısında bekletin. Limon ve portakalı küp küp doğrayın. Mutfak robotu içine koyun.

Üzerlerine 1,5 su bardağı toz şeker ekleyin. İyice ezilene kadar robottan geçirin. Şekeri damak tadınıza göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz.

Robottan geçirdiğiniz limon ve portakal püresini derin bir kap içine alın. Üzerine 3 litre su ve 1 çay kaşığı limon tuzu döküp, iyice karıştırın. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletin. Ara sıra karıştırın ki şeker iyice erisin. Limon tuzu yerine küçük bir limon suyu ekleyebilirsiniz.

1 Limon 1 Portakaldan 3 Litre Limonata

Son olarak limonlu karışımı ince delikli süzgeçten mümkünse tülbentten geçirip, buzdolabında soğumaya bırakın.

Hazırladığınız 1 limon 1 portakaldan 3 litre limonatayı soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.