Tarif Arama

Sıvı Yağlı Un Helvası

Sıvı Yağlı Un Helvası Tarifi (22 Adet)

Sıvı Yağlı Un Helvası İçin Malzemeler :

  • 1,5 su bardağı sıvıyağ
  • 3 su bardağı un
  • Şerbeti İçin:
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1,5 su bardağı su

Sıvı Yağlı Un Helvası Nasıl Yapılır?

Sıvı Yağlı Un Helvası Yapılışı :

İlk olarak sıvı yağlı un helvasının şerbeti için; bir kap içine 1 su bardağı toz şeker ve 1 buçuk su bardağı su koyun. Şeker tamamen eriyene kadar karıştırın. Şerbet soğuk olacak. Ocak üzerine alıp, ısıtmaya gerek yok.

Diğer tarafta geniş bir tencere içine 1 buçuk su bardağı sıvıyağ koyun. Üzerine 3 su bardağı un ekleyin. Orta ateş üzerinde yaklaşık 15-18 dakika kadar kavurun. Helvanın rengi hafifçe kahve rengi olana kadar kavurun. Çok fazla kavurmayın. Şerbeti dökeceğiniz zaman helvanızın rengi koyu bir renk alacaktır.

Helvayı kavurduktan sonra üzerine hazırladığınız şerbeti azar azar döküp, topaklanmaması için hızlı bir şekilde karıştırın. 1-2 taşım kaynatıp, ocaktan alın.

Hazırladığınız sıvı yağlı un helvasını sıcakken kaşık yardımı ile şekil verip, servis tabağına koyun. Üzerlerini ceviz ile süsleyerek, sıcak ya da soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Sıvı Yağlı Un Helvası

Sıvı yağlı un helvası, sıvı yağ ile yapıldığı için soğusa bile yumuşaklığını hiç kaybetmeyen çok lezzetli bir helva tarifidir.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Sıvı Yağlı Un Helvası nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Sıvı Yağlı Un Helvası tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Sıvı Yağlı Un Helvası tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Sıvı Yağlı Un Helvası:

:2016-12-26