Lokanta Usulü Kavurma

Esnaf Usulü Et Kavurma Tarifi (6 Kişilik)

Lokanta Usulü Kavurma İçin Malzemeler :

  • 1 kilo kuşbaşı dana eti
  • 4 adet orta boy havuç
  • 2 adet orta boy soğan
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1/2 küçük çay bardağı zeytinyağı
  • 3 su bardağı sıcak su
  • Tuz

Lokanta Usulü Kavurma Nasıl Yapılır?

Lokanta Usulü Kavurma Yapılışı :

Lokanta usulü kavurma yapımı için; derin bir tencereyi ocak üzerine alıp, yüksek ateş üzerinde iyice ısıtın. Tercihen döküm ya da çelik tencere kullanın. Isınan tencerenin içine 1 kilo kuşbaşı dana etini koyun. Yüksek ateş üzerinde etler suyunu salıp, hafifçe çekene kadar ara ara karıştırarak, kavurun. Ardından kavrulan etlerin üzerine 3 su bardağı sıcak su dökün. Suyun etlerin hafifçe üzerine çıkması yeterli olacaktır. Etler iyice yumuşayana kadar pişirin. Etin su oranını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Diğer tarafta geniş bir tencere içine 2 yemek kaşığı tereyağı ve yarım küçük çay bardağı zeytinyağı ekleyin. Yağın üzerine 4 adet orta boy küçük küçük doğranmış havucu koyun. Havuçların rengi yağa geçene kadar sürekli karıştırarak, kavurun.

Havuçlar rengini yağa verdikten sonra havuçları tencereden süzerek alın. Çünkü hazırlayacağınız bu yemekte salça kullanılmayacaktır. Bu yüzden yemeğin rengini havuçlar verecektir. Havuçları yoğurtlayıp, yiyebilirsiniz. Daha sonra yağın içine 2 adet orta boy ince ince doğranmış soğan koyun. Soğanları yumuşayana kadar sürekli karıştırarak, kavurun. Ardından kavrulan soğanların üzerine pişirdiğiniz eti suyu ile birlikte koyun. Damak tadınıza göre tuz ekleyip, güzelce karıştırın. Tencerenin kapağını kapatın. Kısık ateş üzerinde 15-20 dakika kadar daha pişirmeye devam edin.

Kavurmanın Bu Renginin, Kıvamının, Yumuşaklığının Elbet Özel Bir Sırrı Var : Lokanta Usulü Kavurma

Hazırladığınız lokanta usulü et kavurmayı sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Lokanta Usulü Kavurma Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 60 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 50 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 6 kişilik lokanta usulü kavurma içindir.

Afiyet olsun

Yanına Başka Ne Gider?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Lokanta Usulü Kavurma İle Alakalı Bunlar da Soruldu;