Tarif Arama

Kolay Limonata

Kolay Limonata Tarifi (5 Kişilik)

Kolay Limonata İçin Malzemeler :

  • 2 adet büyük boy limon
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1,5 litre su

Kolay Limonata Nasıl Yapılır?

Kolay Limonata Yapılışı :

Kolay limonata yapımında; öncelikle 2 adet büyük boy limonu güzelce yıkayıp, kurulayın. Limonların uç kısımlarını kesip, atın. Limonları uzunlamına ortadan ikiye kesip, küçük küçük dilimleyin. Ardından dilimlediğiniz limonları buzdolabı poşetine koyup, ağzını sıkıca kapatın. Derin dondurucuda 1 gece bekletin.

Ertesi gün limonları derin dondurucudan çıkartıp, 5-6 dakika oda ısısında bekletin. Limonları mutfak robotu içine koyup, üzerine 1 su bardağı toz şeker ekleyin. Karışımı iyice ezilene kadar robottan geçirin.

Robottan geçirdiğiniz limonlu şeker karışımını derin bir kaba alın. Üzerine 1 buçuk litre su döküp, şeker eriyene kadar iyice karıştırın. Daha sonra limon suyunu ince delikli süzgeçten geçirin. Hazırladığınız kolay limonatayı buzdolabında soğumaya bırakın.

Sadece 2 Limon İle Pratik Limonata : Kolay Limonata

Buzdolabında iyice soğuyan kolay limonatayı bardaklara döküp, nane ve limon dilimi ile servis edebilirsiniz.

Kolay Limonata Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 5 kişilik kolay limonata içindir.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.