Tarif Arama

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme Tarifi (2 Kişilik)

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme İçin Malzemeler :

  • 3 adet hazır baklavalık yufka
  • 4 yemek kaşığı lor peyniri
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 tutam maydanoz

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme Nasıl Yapılır?

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme Yapılışı :

Karıştırma kabına 4 yemek kaşığı lor peyniri koyun. Üzerine ince ince doğranmış 1 tutam maydanoz ekleyip, iyice karıştırın. Diğer yandan küçük bir tavada 1 yemek kaşığı tereyağı eritin.

3 adet baklavalık yufkayı üst üste koyun. Yufkayı enlemine ortadan ikiye kesin. 1. parçanın üzerine fırça yardımı ile tereyağı sürün.

Daha sonra üzerine peynirli karışımdan serpiştirin. Yufkanın kenarlarına su sürüp (su yufkanın yapışmasını sağlayacaktır), içe doğru zarf şeklinde katlayın. Ardından 2. parçaya da aynı işlemi yapın.

Geniş bir tavaya az miktar tereyağı koyup, eritin. Ardından baklavalık yufkadan lorlu gözlemeyi tava içine koyun. Arkalı önlü pişirin.

Baklavalık Yufkadan Lorlu Gözleme

Pişen baklavalık yufkadan lorlu gözlemeyi tavadan alın. Dilimleyerek, sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.