17. Güne Özel İftar Menüsü

İftar Menüsü (17. Güne Özel)

Menü İçeriği :

  • Alişke Çorbası
  • Mualla Yemeği
  • Ezogelin Pilavı
  • Yoğurtlu Pancar Salatası
  • 2 Malzemeli Tatlı

Tarifler :


Alişke Çorbası ile başladığımız 17. Güne Özel İftar Menüsü tariflerimize Mualla Yemeği, Ezogelin Pilavı, Yoğurtlu Pancar Salatası tarifleri ile devam edip, son olarak 2 Malzemeli Tatlı tarifi ile tamamladık.

İftar menüsündeki iftar yemeklerinin tamamını hazırlamanız yaklaşık 130-140 dk sürer. Her bir iftar yemeğinin hazırlanış süresi tarifinin için de ayrıca bulabilirsiniz.

İftar için farklı yemek alternatifleri için iftara özel yemekler bölümümüze de göz atmayı unutmayın. Özellikle iftar için özenle seçtiğimiz onlarca iftar çorbasına ve özel ana yemek tariflerine de bakmanızı öneririz. Ramazan boyunca, iftar sofralarına lezzet katacak özel ramazan şerbetlerinden en az birini de mutlaka denemelisiniz.

17. Güne Özel İftar Yemekleri

(1. Tarif) | Alişke Çorbası

Eskişehirin lezzet dolu yöresel bir çorbası. Hatta kökeni Tatar mutfağına kadar dayanan çok da eski bir çorba tarifi. Evdeki malzemelerle yapması kolay, kendisi lezzetli mi lezzetli. Hem tavuklu hem hamur işli.

17. Güne Özel İftar Menüsü

(2. Tarif) | Mualla Yemeği

Hatay yöresinde çokça yapılan bu yemek aslen Arap mutfağına ait bir yemektir. Şeyh Mualla, Şıh Mualla isimleri ile de bilinen bu yöresel yemek, etsiz olmasına rağmen oldukça doyurucu ve lezzetlidir.

17. Güne Özel İftar Menüsü

(3. Tarif) | Ezogelin Pilavı

Evde olan malzemeler ile yapabileceğiniz, kıvamı ile yumuşacık bir pilav tarifi.

17. Güne Özel İftar Menüsü

(4. Tarif) | Yoğurtlu Pancar Salatası

Pancar sevmeyenin bile tabak tabak pancar yiyeceği, nefis bir salata tarifi.

17. Güne Özel İftar Menüsü

(5. Tarif) | 2 Malzemeli Tatlı

Sadece 2 malzeme ile tatlı ihtiyacınızı giderecek, hiç fırın kullanmadan kolayca yapacağınız, oldukça hafif, pratik ve çok lezzetli bir tarif.

17. Güne Özel İftar Menüsü

17. Güne Özel İftar Menüsü, 5 tariften oluşan hafif ve pratik bir iftar menüsüdür. Menümüz, yöresel çorba, sebze yemeği, pilav, yoğurtlu meze, çikolatalı tatlı olmak üzere 5 ana kategoriden oluşmaktadır.

İftar menümüzü beğendiyseniz, bu menüdeki iftar yemeklerini sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Afiyet olsun


İftara Ne Yapsam?

Ramazana özel menülerimize alternatif olarak etli, tavuklu ya da sadece etsiz yemeklerden oluşan günlük yemek menülerimiz de var.

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı17. Güne Özel İftar Menüsü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;