20. Güne Özel İftar Menüsü

İftar Menüsü (20. Güne Özel)

Menü İçeriği :

  • Kremasız Mantar Çorbası
  • Macar Kebabı
  • Kuru Yemişli Pilav
  • Yoğurtlu Havuç Salatası
  • Orijinal Kıbrıs Tatlısı

Tarifler :


Kremasız Mantar Çorbası ile başladığımız 20. Güne Özel İftar Menüsü tariflerimize Macar Kebabı, Kuru Yemişli Pilav, Yoğurtlu Havuç Salatası tarifleri ile devam edip, son olarak Orijinal Kıbrıs Tatlısı tarifi ile tamamladık.

İftar menüsündeki iftar yemeklerinin tamamını hazırlamanız yaklaşık 160-170 dk sürer. Her bir iftar yemeğinin hazırlanış süresi tarifinin için de ayrıca bulabilirsiniz.

İftar için farklı yemek alternatifleri için iftara özel yemekler bölümümüze de göz atmayı unutmayın. Özellikle iftar için özenle seçtiğimiz onlarca iftar çorbasına ve özel ana yemek tariflerine de bakmanızı öneririz. Ramazan boyunca, iftar sofralarına lezzet katacak özel ramazan şerbetlerinden en az birini de mutlaka denemelisiniz.

20. Güne Özel İftar Yemekleri

(1. Tarif) | Kremasız Mantar Çorbası

Hiç krema kullanmadan sadece 1 bardak süt ile yapacağınız, kremalı tadında, yumuşak içimli ve çok lezzetli bir mantar çorbası tarifi.

20. Güne Özel İftar Menüsü

(2. Tarif) | Macar Kebabı

İçinde yok yok. Çeşit türlü sebzesi, beşamel sosu, eti, kaşar peyniri ile tüm lezzetleri birleştirmiş nefis bir ana yemek tarifi. Tek başına tüm sofrayı doyurmaya yeter kendisi. Sevmeyeni, beğenmeyeni çıkmaz. Kimsenin hayır diyemeyeceğini dolu dolu bir ana yemek tarifi.

20. Güne Özel İftar Menüsü

(3. Tarif) | Kuru Yemişli Pilav

Davet sofralarınıza layık, sunumu ile şık ve çok lezzetli bir pilav tarifi.

20. Güne Özel İftar Menüsü

(4. Tarif) | Yoğurtlu Havuç Salatası

Kısa sürede az malzeme ile kolayca hazırlayacağınız, çay saatlerinizde ya da ana yemeklerinizin yanında meze olarak servis edeceğiniz, renkli sunumu ve enfes lezzeti ile yemelere doyamayacağınız bir tariftir.

20. Güne Özel İftar Menüsü

(5. Tarif) | Orijinal Kıbrıs Tatlısı

Yumuşacık keki, muhallebisi ve şerbeti ile tam kıvamında, oldukça hafif, pratik ve çok lezzetli bir tatlı tarifi.

20. Güne Özel İftar Menüsü

20. Güne Özel İftar Menüsü, 5 tariften oluşan hafif, sağlıklı, dengeli bir iftar menüsüdür. Menümüz, sebze çorbası, ana yemek, pilav, yoğurtlu salata, tatlı olmak üzere 5 ana kategoriden oluşmaktadır.

İftar menümüzü beğendiyseniz, bu menüdeki iftar yemeklerini sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Afiyet olsun


İftara Ne Yapsam?

Ramazana özel menülerimize alternatif olarak etli, tavuklu ya da sadece etsiz yemeklerden oluşan günlük yemek menülerimiz de var.

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı20. Güne Özel İftar Menüsü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;