22. Güne Özel İftar Menüsü

İftar Menüsü (22. Güne Özel)

Menü İçeriği :

  • Sarımsaklı Un Çorbası
  • Kıymalı Bohça Kebabı
  • Yoğurtlu Kırmızı Biber Salatası
  • Sultan Mezesi
  • Kesme İrmik Tatlısı

Tarifler :


Sarımsaklı Un Çorbası ile başladığımız 22. Güne Özel İftar Menüsü tariflerimize Kıymalı Bohça Kebabı, Yoğurtlu Kırmızı Biber Salatası, Sultan Mezesi tarifleri ile devam edip, son olarak Kesme İrmik Tatlısı tarifi ile tamamladık.

İftar menüsündeki iftar yemeklerinin tamamını hazırlamanız yaklaşık 150-160 dk sürer. Her bir iftar yemeğinin hazırlanış süresi tarifinin için de ayrıca bulabilirsiniz.

İftar için farklı yemek alternatifleri için iftara özel yemekler bölümümüze de göz atmayı unutmayın. Özellikle iftar için özenle seçtiğimiz onlarca iftar çorbasına ve özel ana yemek tariflerine de bakmanızı öneririz. Ramazan boyunca, iftar sofralarına lezzet katacak özel ramazan şerbetlerinden en az birini de mutlaka denemelisiniz.

22. Güne Özel İftar Yemekleri

(1. Tarif) | Sarımsaklı Un Çorbası

Kavrulmuş unun ve sarımsağın verdiği enfes aroma ile kelle paça çorbası tadında bir çorbadır. 15 dakika da çok kolay bir şekilde yapacağınız, az malzemeli, tam kıvamında ve çok lezzetli bir çorbadır.

22. Güne Özel İftar Menüsü

(2. Tarif) | Kıymalı Bohça Kebabı

Kolay hazırlanışı ile damak lezzetinize yakışacak, enfes kokusuyla iştahlarınızı kabartacak, sunumu şık, yemesi keyifli ve çok lezzetli bir ana yemek tarifi.

22. Güne Özel İftar Menüsü

(3. Tarif) | Yoğurtlu Kırmızı Biber Salatası

Hazırlaması kolay bu pratik meze emin olun lezzeti ile sizi çok şaşırtacak. Özellikle et, tavuk ve köfte yanına çok yakışan enfes bir tamamlayıcı.

22. Güne Özel İftar Menüsü

(4. Tarif) | Sultan Mezesi

Ana yemeklerinizin yanına yancı olarak yapabileceğiniz, yapımı oldukça pratik, doyurucu, besleyici ve çok lezzetli bir meze tarifi.

22. Güne Özel İftar Menüsü

(5. Tarif) | Kesme İrmik Tatlısı

Kısa sürede çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız, pratik yapımı ve lezzeti ile de tadı uzun süre damaklarınızda kalacak enfes bir tatlı tarifi.

22. Güne Özel İftar Menüsü

22. Güne Özel İftar Menüsü, 5 tariften oluşan pratik ve doyurucu bir iftar menüsüdür. Menümüz, çorba, ana yemek, salata, şerbetli tatlı olmak üzere 4 ana kategoriden oluşmaktadır.

İftar menümüzü beğendiyseniz, bu menüdeki iftar yemeklerini sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Afiyet olsun


İftara Ne Yapsam?

Ramazana özel menülerimize alternatif olarak etli, tavuklu ya da sadece etsiz yemeklerden oluşan günlük yemek menülerimiz de var.

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı22. Güne Özel İftar Menüsü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;