12. Güne Özel İftar Menüsü

İftar Menüsü (12. Güne Özel)

Menü İçeriği :

  • Hamursuz Arabaşı Çorbası
  • Şıhıl Mahşi
  • Mamzana
  • Demirhindi Şerbeti
  • Pastane Şekerparesi

Tarifler :


Hamursuz Arabaşı Çorbası ile başladığımız 12. Güne Özel İftar Menüsü tariflerimize Şıhıl Mahşi, Mamzana, Demirhindi Şerbeti tarifleri ile devam edip, son olarak Pastane Şekerparesi tarifi ile tamamladık.

İftar menüsündeki iftar yemeklerinin tamamını hazırlamanız yaklaşık 275 dk sürer. Her bir iftar yemeğinin hazırlanış süresi tarifinin için de ayrıca bulabilirsiniz.

İftar için farklı yemek alternatifleri için iftara özel yemekler bölümümüze de göz atmayı unutmayın. Özellikle iftar için özenle seçtiğimiz onlarca iftar çorbasına ve özel ana yemek tariflerine de bakmanızı öneririz. Ramazan boyunca, iftar sofralarına lezzet katacak özel ramazan şerbetlerinden en az birini de mutlaka denemelisiniz.

12. Güne Özel İftar Yemekleri

(1. Tarif) | Hamursuz Arabaşı Çorbası

Yapımı oldukça kolay, lezzetli ve doyurucu bir çorba tarifi.

12. Güne Özel İftar Menüsü

(2. Tarif) | Şıhıl Mahşi

Kabak kabak olalı böyle bir gösteriş, lezzet görmemiştir. Bu yemeğe boşuna dolmaların şahı demiyorlar. Hatay ve Kilis mutfağının en özel lezzetlerinden biri. Yapması keyifli kendisi doyurucu ve bereketli. Üzerine yoğurdu ve salçalı sosu ile kebap ziyafetini andıran enfes bir ana yemek.

12. Güne Özel İftar Menüsü

(3. Tarif) | Mamzana

Et, köfte, kebap ve tavuk yemeklerinin yanına çok yakışacak, yapımı ile oldukça kolay, lezzeti ve sunumu ile iştah açıcı, Edirne mutfağına ait enfes bir meze tarifi.

12. Güne Özel İftar Menüsü

(4. Tarif) | Demirhindi Şerbeti

Osmanlı mutfağından bugünümüze kadar gelmiş hafif mayhoş, aromatik, ferahlatıcı ve çok hoş lezzetli bir geleneksel şerbet tarifi.

12. Güne Özel İftar Menüsü

(5. Tarif) | Pastane Şekerparesi

Ölçüsü, kıvamı tam yerinde, şerbetini tam çeken aynı pastaneden hazır alınmış gibi pastane şekerparesi. Bir kez deneseniz evde yapması hem çok kolay hem de çok daha ekonomik. Üstelik en az hazırlarının lezzetinde. Hatta onlardan çok daha güzel.

12. Güne Özel İftar Menüsü

12. Güne Özel İftar Menüsü, 5 tariften oluşan doyurucu ve lezzetli bir iftar menüsüdür. Menümüz, yöresel çorba, yöresel ana yemek, yancı meze, şerbet, pastane tatlısı olmak üzere 5 ana kategoriden oluşmaktadır.

İftar menümüzü beğendiyseniz, bu menüdeki iftar yemeklerini sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Afiyet olsun


İftara Ne Yapsam?

Ramazana özel menülerimize alternatif olarak etli, tavuklu ya da sadece etsiz yemeklerden oluşan günlük yemek menülerimiz de var.

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı12. Güne Özel İftar Menüsü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;