İki Malzemeli Puding

İki Malzemeli Pişmeyen Puding Tarifi (3 Kişilik)

İki Malzemeli Puding İçin Malzemeler :

  • 3 adet olgunlaşmış cennet hurması
  • 1,5 yemek kaşığı kakao

İki Malzemeli Puding Nasıl Yapılır?

İki Malzemeli Puding Yapılışı :

İki malzemeli puding yapımı için; ilk olarak 3 adet olgunlaşmış, yumuşak cennet hurmasını ortadan ikiye kesin. İç kısımlarını bir kaşık yardımı ile çıkartın. Eğer cennet hurmalarının çekirdekleri varsa mutlaka ayıklayın. Kesinlikle sert, olgunlaşmamış cennet hurması kullanmayın.

Daha sonra kaşık ile çıkarttığınız cennet hurmalarını derin bir kap içine koyun. Cennet hurmalarının üzerine 1 buçuk yemek kaşığı kakao ekleyin. Hurmalarınızın tadı yoksa bu esnada içerisine az miktarda süzme bal ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri pürüzsüz bir kıvam alana kadar blenderdan iyice geçirin.

Sadece 2 Malzeme İle Kullanılarak Yapılabilecek En Güzel Tatlı Budur : İki Malzemeli Puding

Hazırladığınız iki malzemeli pudingi küçük kaselere eşit miktarda paylaştırın. Ardından buzdolabında 1-2 saat kadar dinlenmeye bırakın. Daha sonra üzerini istediğiniz şekilde süsleyerek servis edebilirsiniz. Arzu ederseniz buzdolabında hiç bekletmeden de servis edebilirsiniz.

İki Malzemeli Puding Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 3 kişilik iki malzemeli puding içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

İki Malzemeli Puding İle Alakalı Bunlar da Soruldu;