Cennet Hurması Tatlısı

Tahinli Cennet Hurması Tatlısı Tarifi (4 Kişilik)

Cennet Hurması Tatlısı İçin Malzemeler :

  • 4 adet olgunlaşmış cennet hurması
  • 1 çay bardağı tahin
  • Ceviz

Cennet Hurması Tatlısı Nasıl Yapılır?

Cennet Hurması Tatlısı Yapılışı :

Cennet hurması tatlısı yapımı için; öncelikle cennet hurmasını seçerken yeşil ve sarı renkli olanlar yerine turuncu hatta kırmızıya rengi yaklaşmış olanları seçin. Olgunlaşmamış cennet hurmalarının tadı genelde buruk olur. Olgunlaştıkça lezzetlenir ve tatlanır. Bunun yanında cennet hurmasının kıvamının yumuşak olması, dış yüzeyinin temiz ve pürüzsüz olması da önemlidir.

4 adet olgunlaşmış cennet hurmasını ortadan ikiye kesin. Varsa çekirdeklerini çıkartın. Ortadan ikiye böldüğünüz cennet hurmalarının iç kısımlarını bir kaşık yardımı ile çıkartın. Ardından çıkarttığınız cennet hurması içlerini, küçük derin bir kap içine koyun. Cennet hurmalarını blenderdan iyice geçirip, püre haline getirin. Arzu ederseniz bir çatal yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Blenderdan geçirdiğiniz cennet hurması püresini küçük kaseler içerisine üzerlerinde biraz boşluk kalacak şekilde paylaştırın. Ardından üzerlerine 1 çay bardağı tahini eşit bir şekilde paylaştırın. Damak tadınıza göre tahin miktarını arttırıp, azaltabilirsiniz.

Sadece 2 Malzeme İle Kaşık Kaşık Yedirtecek En Doğal Tatlı Budur : Cennet Hurması Tatlısı

Hazırladığınız tahinli cennet hurması tatlısının üzerini ceviz ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Ya da arzu ederseniz buzdolabında 3-4 gün kadar bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

Cennet Hurması Tatlısı Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 4 kişilik cennet hurması tatlısı içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Cennet Hurması Tatlısı İle Alakalı Bunlar da Soruldu;