Cennet Hurmalı Puding

Cennet Hurması Pudingi Tarifi (4 Kişilik)

Cennet Hurmalı Puding İçin Malzemeler :

  • 3 adet cennet hurması
  • 9 adet hurma
  • 3 tatlı kaşığı kakao

Cennet Hurmalı Puding Nasıl Yapılır?

Cennet Hurmalı Puding Yapılışı :

Cennet hurmalı puding yapımı için; öncelikle 9 adet hurmayı derin bir kase içine koyun. Hurmaların üzerini geçecek kadar sıcak su dökün ve iyice yumuşamaları için 10 dakika bekletin. Ardından yumuşayan hurmaların suyunu süzüp, çekirdeklerini çıkartın.

Cennet hurmasını seçerken, mutlaka olgunlaşmış ve yumuşak olmasına dikkat edin. Kesinlikle sert, olgunlaşmamış cennet hurması kullanmayın. Sert cennet hurmalarının tadı buruk ve lezzetsizdir. Kullandığınız cennet hurması ne kadar lezzetli ise bu puding de o kadar lezzetli olacaktır. Daha sonra 3 adet olgunlaşmış, yumuşak cennet hurmasını ortadan ikiye kesin. İç kısımlarını bir kaşık yardımı ile çıkartın. Çekirdekleri varsa mutlaka ayıklayın. Kaşık ile çıkarttığınız cennet hurmalarını mutfak robotu içine koyun. Üzerlerine çekirdeklerini çıkarttığınız hurmaları ekleyin. Ardından karışımın üzerine 3 tatlı kaşığı kakao ekleyin. Tüm malzemeleri pürüzsüz bir kıvam alana kadar mutfak robotundan iyice geçirin.

Sadece 3 Malzeme İle Hiç Pişirmeden Yapabileceğiniz En Güzel Tatlı Budur : Cennet Hurmalı Puding

Hazırladığınız cennet hurması pudingini küçük kaselere eşit miktarda paylaştırın. Ardından buzdolabında 1-2 saat kadar dinlenmeye bırakın. Daha sonra üzerini hindistan cevizi ve dövülmüş ceviz ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Arzu ederseniz buzdolabında hiç bekletmeden de servis edebilirsiniz.

Cennet Hurmalı Puding Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 4 kişilik cennet hurmalı puding içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Cennet Hurmalı Puding İle Alakalı Bunlar da Soruldu;