Et Şinitzel

Dana Şinitzel Tarifi (3 Dilim)

Et Şinitzel İçin Malzemeler :

  • 3 dilim dana eti (kontrafile/bonfile)
  • 1 adet yumurta
  • 4 yemek kaşığı un
  • 5 yemek kaşığı galeta unu
  • Tuz
  • Karabiber

Et Şinitzel Nasıl Yapılır?

Et Şinitzel Yapılışı :

Et şinitzel yapımı için; 3 dilim dana etini (kontrafile/bonfile) bir buzdolabı poşeti içine koyun. Merdane yardımı ile etin üzerine defalarca bastırıp, incelmesini ve genişlemesini sağlayın. İnceliği yaklaşık 0.5 cm olmalıdır.

Daha sonra 4-5 yemek kaşığı unu geniş bir kaba alın. Üzerine tuz ve karabiber ekleyip, karıştırın. Ayrı geniş bir tabak içine 1 adet yumurta kırıp, iyice çırpın. Başka düz bir tabak içine 5-6 yemek kaşığı galeta unu koyun.

Merdane yardımı ile incelttiğiniz etlerin her iki tarafını önce una bulayın. Etleri una buladıktan sonra arkalı önlü yumurtaya bulayın. Son olarak etleri galeta ununa bulayın. Galeta unun etlerin her tarafını eşit miktarda kaplamasını sağlayın.

Geniş ve hafifçe derin bir tava içine sıvı yağ koyup, kızdırın. Hazırladığınız et şinitzelleri kızgın yağ içinde arkalı önlü kızartın. Her iki tarafı için yaklaşık 3-4 dakika pişirmek yeterli oluyor. Etler çok ince olduğundan çabucak pişiyor.

Etten Olur Mu, Acaba Pişer Mi Diye Endişe Etmeyin, Lezzetiyle Aklınızı Başınızdan Alır : Et Şinitzel

Et şinitzeller piştikten sonra sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Et Şinitzel Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 24 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 20 dakikası hazırlık, 4 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 3 dilim et şinitzel içindir.

Afiyet olsun

Yanına Başka Ne Gider?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Et Şinitzel İle Alakalı Bunlar da Soruldu;