Tarif Arama

Cacık Nasıl Yapılır?

Sadece Salatalıkla Nereye Kadar! Çeşit Türlü Cacık Tarifleri

Cacık Çeşitleri:

  • Klasik Cacık
  • Kabaklı Cacık
  • Semizotlu Cacık
  • Kuru Cacık
  • Küp Salatalıklı Cacık

Tarifler :

Cacık Nasıl Yapılır? Yapılışı :


Cacık, özellikle Türk mutfağında, bir çok yemeğin tamamlayacısıdır. O cacık olmazsa, o yemek insanın boğazından takılır, akıp gitmez. Yemeğin tadı, tuzu tam olsa bilei, o cacık olmazsa lezzeti eksik kalır, beğenilmez.

Peki cacık nasıl yapılır derseniz, yapılışı aslında hepsinde aşağı yukarı aynı. Yoğurt, su ve artık içine ne koymak isterseniz. Ayran yapar gibi başlayıp, hafif kıvamı koyulaştırmaktan ibaret yapılışı. Tabi üzerine biraz zeytinyağı gezdirmek belki biraz nane serpiştirmek de işin son adımları...

Kuru cacık haricinde aslında diğer cacık tariflerini de pek ala süzme yoğurt ile yapılabilir. Ama tabi kuru cacığı süzme yoğurt olmadan yapamazsınız. İçine eğer tanelerini hissetmek isterseniz hafif irice (küp küp), yok ben çorba gibi boğazımdan akıp gitsin derseniz rendeleyerek katabilirsiniz.

Cacık Nasıl Yapılır?

(Tarif 1) Cacık Tarifi

Cacık Nasıl Yapılır?

(Tarif 2) Kabaklı Cacık Tarifi

Cacık Nasıl Yapılır?

(Tarif 3) Semizotlu Cacık Tarifi

Cacık Nasıl Yapılır?

(Tarif 4) Kuru Cacık Tarifi

Cacık Nasıl Yapılır?

(Tarif 5) Küp Salatalıklı Cacık Tarifi

Cacık Nasıl Yapılır?

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :


En lezzetli Cacık Nasıl Yapılır? nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Cacık Nasıl Yapılır? tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Cacık Nasıl Yapılır? tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Cacık Nasıl Yapılır?:

:2015-11-24