Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

Farklı Lezzetler Arayanlara Değişik Omlet Tarifleri

Omlet Ustasınından Değişik Omlet Tarifleri :

  • İtalyan Omlet
  • Fırında Lorlu Patatesli Omlet
  • İspanyol Usulü Omlet
  • Fırında Biberli Omlet
  • Biber İçi Omlet

Tarifler :


Pratikte yumurtayı sarısıyla beraber çırpıp, pişirdiğinizde omlet elde edersiniz. Anlatması bu kadar kolay olan bir tarifin neresi meşakkatli olabilir dediğinizi duyar gibi oluyoruz.

İşte orda durun! Aşağıda size tarif edeceğimiz omletler, bu işi nasıl sadece omlet olmaktan çıkartabileceğinizin birer kanıtı :) Ama şimdiden size garanti verelim. Uğraştığınıza değecek. Bunu biz değil aslında görünüşleri bile size söylüyor. Hele bir de yapsanız... Yapılırken ki o enfes kokuları yok mu! Yumurtayı sevmeyen dostlarınız, çocuklarınız varsa, dönüp onlara bir daha bakın. Çünkü bu omletlerden bir dilim daha alabilmek için çoktan sıraya girmiş olabilirler...

Bu tarifler nerden çıktı diyorsanız, bolca omlet yapan birisinin her seferinde bu işi biraz daha lezzetli hale getirme çabası sonucunda çıktı. Her seferinde biraz daha meşakkat, biraz daha malzeme, biraz da süpriz...

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

İçlerinde tartışmasız en meşakkatlisi "Dolmalık Biberli, Mantarlı, Çörek Otlu İtalyan Omlet". Bir pazar sabahınızı tek başına alabilir. Bu omleti yapmayı düşünenlere tavsiyemiz, yapacaksanız oldukça fazla yapın. Çünkü piştikten sonra hiç kimseye asla bir dilim yetmez. Canınız ister ama yeniden mutfağa girmeye de gücünüz yetmez! Yapmışken bolca yapın, afiyet ile tüketin. Pazar kahvaltılarınızı ziyafete çevirin.

(Tarif 1) İtalyan Omlet (Dolmalık Biberli, Mantarlı ve Çörek Otlu) Tarifi

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

İtalyan Omlet (Dolmalık Biberli, Mantarlı ve Çörek Otlu) ile başladığımız Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri listemize Fırında Lorlu Patatesli Omlet, İspanyol Usulü Omlet, Fırında Biberli Omlet tarifleri ile devam edip, son olarak Biber İçi Omlet tarifi ile tamamlayacağız.

Fırında omletlerin yeri bizde bambaşka. Eğer fırın tepsisinde yaparsanız, bu omletlere hamursuz pizza da deseniz olur. İşte öyle kıvamında, çıtır çıtır oluyor. Ama derin bir borcam da yaparsanız, tüm suyunu, yumuşaklığını da koruyorlar. Tadını bir yana bırakın, sırf fırından çıktıkları andaki kokularını içinize çekmek için bile emin olun fırında omletlerimizi sürekli yaparsınız.

(Tarif 2) Fırında Lorlu Patatesli Omlet Tarifi

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

İspanyol usulü omlet ise sunumu oldukça farklı olan bir omlet. Üzerinde domates sosu ve maydanoz (maydanoz sevmeyenler koymayabilir). Lezzet olarak bizim ikinci favorimiz hiç kuşkusuz bu omlet. Tek kelime ile anlatmak istersek; "farklı" diyebiliriz. Omlet üzerinde domates sosu fikri gerçekten çok farklı, ama bir o kadar da başarılı.

(Tarif 3) İspanyol Usulü Omlet Tarifi

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

(Tarif 4) Fırında Biberli Omlet Tarifi

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

Fırında dolmalık biber içi omlet, acaba böyle yapsak da olur diye denediğimiz farklı bir omlet tarifi. Daha önce görmemişsinizdir muhtemelen. Aklınıza da hemen "içine koyduğunuz o yumurtalar pişer mi?" sorusu gelmiştir eminiz. Pişer, rahat olun mis gibi pişer. Üstelik dolmalık biberler biraz biraz közlenirken, o közlenmeye başlayan biberler için de çok da lezzetli pişer. Sadece taşmaması için biberlerin içlerini çok fazla yumurtalı harcınız ile doldurmayın yeter.

(Tarif 5) Biber İçi Omlet Tarifi

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri

Afiyet olsun


Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı
Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri:

Yapması Meşakkatli, Yemesi İse Çok Keyifli Omlet Tarifleri İle Alakalı Bunlar da Soruldu;