Tarif Arama

Pileli Kolay Baklava Yapılışı

Pileli Kolay Baklava İçin Gerekli Malzemeler : 
<ul>
	<li>8 yaprak baklavalık yufka</li>
    <li>Orta büyüklükte dövülmüş ceviz içi</li>
    <li>1 yemek kaşığı dolusu tereyağı</li>
    <li>1 yemek kaşığı sıvı yağ</li>
	<li><strong>Şerbeti İçin:</strong>
	<li>1 su bardağı toz şeker</li>
	<li>1 su bardağı su</li>
	<li>2 damla limon suyu</li>
</li>
</ul>İlk başta tatlının şerbetini hazırlayın. Küçük bir tencere içine 1 su bardağı toz şeker ve 1 su bardağı su koyun. Tatlınızın şerbeti biraz daha fazla olsun isterseniz 1 buçuk su bardağı su ve 1 buçuk su bardağı toz şeker olarak ayarlayın. Tencereyi ocak üzerine alıp, şeker eriyene kadar sürekli karıştırın. Ardından şerbeti kaynamaya bırakın. Kaynayan şerbetin içine 2 damla limon suyu ekleyip, kısık ateş üzerinde 10 dakika kadar daha kaynamaya bırakın. Daha sonra şerbeti ocaktan alıp, soğumaya bırakın.

Diğer tarafta küçük bir tava içine 1 yemek kaşığı dolusu tereyağı koyup, eritin. Eriyen yağın üzerine 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyip, karıştırın.
İlerlemek için fotoğrafın üzerine tıklayabilirsiniz. Tarifin anlatımı aşağıdadır.
Pileli Kolay Baklava İçin Gerekli Malzemeler :
 • 8 yaprak baklavalık yufka
 • Orta büyüklükte dövülmüş ceviz içi
 • 1 yemek kaşığı dolusu tereyağı
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
 • Şerbeti İçin:
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı su
 • 2 damla limon suyu
İlk başta tatlının şerbetini hazırlayın. Küçük bir tencere içine 1 su bardağı toz şeker ve 1 su bardağı su koyun. Tatlınızın şerbeti biraz daha fazla olsun isterseniz 1 buçuk su bardağı su ve 1 buçuk su bardağı toz şeker olarak ayarlayın. Tencereyi ocak üzerine alıp, şeker eriyene kadar sürekli karıştırın. Ardından şerbeti kaynamaya bırakın. Kaynayan şerbetin içine 2 damla limon suyu ekleyip, kısık ateş üzerinde 10 dakika kadar daha kaynamaya bırakın. Daha sonra şerbeti ocaktan alıp, soğumaya bırakın. Diğer tarafta küçük bir tava içine 1 yemek kaşığı dolusu tereyağı koyup, eritin. Eriyen yağın üzerine 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyip, karıştırın.


Tarife geri dönmek için tıklayınız.