Mısır Gevrekli Et Şinitzel

Mısır Gevrekli Et Şinitzel Tarifi (3 Dilim)

Malzemeler :

  • 3 dilim dana eti (kontrafile/bonfile)
  • 1 adet yumurta
  • 4 yemek kaşığı un
  • 5 yemek kaşığı mısır gevreği
  • Tuz, karabiber

Hazırlanışı :

3 dilim dana eti (kontrafile/bonfile) bir buzdolabı poşetine koyun. Merdane yardımı ile etin üzerine defalarca bastırıp, incelmesini ve genişlemesini sağlayın. İnceliği yaklaşık 0.5 cm olmalıdır.

Diğer tarafta 5 yemek kaşığı mısır gevreğini rondodan geçirin. Daha sonra 4-5 yemek kaşığı unu geniş bir kaba alın. Üzerine tuz ve karabiber koyup, karıştırın. Ayrı bir geniş tabak içine 1 adet yumurta kırıp, iyice çırpın. Başka bir düz tabak içine rondodan geçirdiğiniz mısır gevreğini koyun.

İncelttiğiniz etlerin her iki tarafını önce una, ardından yumurtaya ve sonra mısır gevreğine bulayın. Her tarafını eşit miktarda kaplamasını sağlayın.

Mısır Gevrekli Et Şinitzel

Hafifçe derin bir tava içine sıvıyağ koyup, kızdırın. Mısır gevrekli et şinitzelleri kızgın yağ içinde arkalı önlü kızartın. Her iki tarafı için yaklaşık 3-4 dk pişirmek yeterli oluyor. Etler çok ince olduğundan çabucak pişiyor.

Mısır gevrekli et şinitzeller piştikten sonra sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Mısır Gevrekli Et Şinitzel nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Mısır Gevrekli Et Şinitzel tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Mısır Gevrekli Et Şinitzel tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Mısır Gevrekli Et Şinitzel:

:2016-07-25
Hazırlama Süresi / Prep Time: 15 dk/min, Pişirme Süresi / Cook Time :1 Saat /Hour, Ürün / Yield 1 adet / loaf
Kalori/Calories :200-300

5 4.99 12 12