Tarif Arama

Clementine Portakalı

Clementine Portakalı


Clementine Portakalı

Clementine Portakalının Adı Nerden Gelir?

Clementine, yazılışından da anlaşılacağı gibi Fransız kökenli bir sözcüktür. 1900 yılların başlarında tesadüfen bulunmuştur.

Clementine Portakalı Nedir?Clementine portakalları mandalini andıran portakal çeşitidir. Clementine portakalların boyutları ufaktır. Çekirdeksizdirler. Mandalin gibi clementine portakalları da çok kolay soyulurlar.

Clementine Portakalının Tadı Nasıldır?

Clementinelerin tadı ekşi portakal ile mandalina arasındadır. Clementine portakalı kullanarak Portakallı Limonata uygularsanız daha keskin bir lezzet elde edersiniz.

Clementine Portakalı Nerelerde Bulunur?

Clementine portakalı çok yaygın bir portakal değildir. O yüzden nadiren clementine portakalına rastlarsınız. Bu küçük portakallara denk geldiğinizde, ister suyunu sıkıp, isterseniz çeşitli portakallı yemek tariflerini de (özellikle zeytinyağlıları) deneyebilirsiniz. Clementine limonsu portakal lezzetinde bir meyvedir.

Clementine Portakalı Başka Hangi Tariflerde Kullanabiliriz?

Clementine Portakalını zeytinyağlı tariflerimizden Portakallı Yer Elması ile Zeytinyağlı Portakallı Kereviz ya da arzu ederseniz Portakallı Limonata tarifimizde tercih edebilirsiniz.