Tarif Arama

Geleneksel Meyve Tatlıları (Hacı Şerif)

Geleneksel Meyve Tatlıları (Hacı Şerif)

İçindekiler :

 • İncir Tatlısı
 • Kestane tatlısı
 • Domates tatlısı
 • Zeytin tatlısı
 • Taze ceviz tatlısı
 • Patlıcan tatlısı
 • Turunç peskeli
 • İnce dilim kabak peskeli
 • Pekmezli kabak peskeli
 • Karpuz peskeli
 • Mandalin tatlısı
 • Domates Tatlısı
 • Badem Tatlısı
 • Ağaç Kavunu Tatlısı

Meyve Tatlıları :

Geleneksel Meyve Tatlıları (Hacı Şerif) Yapılışı :

Hacı Şerif Geleneksel Meyve Tatlıları :

Uzun süredir sitemizde Hacı Şerif ürünlerine yer veriyoruz. Hacı Şerif, Denizli merkezli çok eski bir firma. 1938 yılında kurulmuş. Tam 76 yıldır Denizli ve çevresinde öncelikli olarak irmik helvası ile ün salmış ardından lokum, çikolata ve çeşitli meyve tatlıları ile ön plana çıkmışlar.

Son yıllarda İstanbul içinde de çok fazla satış ofisi açtılar. Biz ağırlıklı olarak Eminönü Mısır çarşısındaki yerlerini ziyaret ediyoruz. Geçerken uğramamanın mümkün olmadığı, hem misafirperverlikleriyle hem de lezzetleriyle sizi çeken bir yer. FourSquare üzerindeki yorumlar zaten herşeyi anlatıyor.

Eminönü"nde balik ekmek yedikten sonra üstüne burda dondurmali irmik helvasi yiyeceksiniz. Muthis bir tat

Muhteşem irmikli dondurması için gittik.Fakat duydugumuz tatlılarıyla da büyülendik.Ceviz tatlısı ,peskeli ve karpuz kabugu tatlisi .Güler yüzlü ve sıcak bir ortam.Siddetle tavsiye edilir.:))

İstanbul da Eminönü haricinde, Historia, Olivum, Forum İstanbul, Maltepe Park, Neomarin de tatlı yerleri var. Adreslerine iletişim sayfalarından ulaşabilirsiniz. Yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Ankara, İzmir, Denizli, Eskişehir, Muğla, Aydın ve İzmit olmak üzere birçok yerdeler.

Biz bunca zamandır özellikle online satış sitelerin tanıtımana yer verdiğimiz sitemizde, Ramazan öncesinde bir deneme siparişi vermek istedik. Çünkü biliyoruz ki bu işin en zahmetli kısmı, internetten sipariş ettiğiniz ürünlerin elinize zamanında ve sorunsuz ulaşması. Kargo herkesin kafasında ciddi bir soru işareti. Fakat bu konuda Hacı Şerif olayı çözmüş. Pazartesi öğleden sonra verdiğimiz siparişlerimizi, salı günü sabah saat 10 gibi MNG kargo ile elimize ulaştırdılar. Kapı çaldığında gelen kargonun dün vermiş olduğumuz sipariş olduğuna inanmak oldukça güçtü. Kutusu da o kadar özenli yapılmıştı ki, fotoğraflarını bizzat kendimizin çektiği lokumların, şerbetli tatlıların en ufak bir deformasyona uğramadığını sizlerde görebilirsiniz. Bu kadarcık siparişe bile onlarca köpük içine, ürün kutuları da çifte jelatinli olarak elimize geçti. Gerçekten online alışverişin en büyük problemi olan kargo konusu tamamen çözmüş Hacı Şerif. Tebrikler. Üstelik Ramazan ayı boyunca kargo da ücretsizmiş. Kargo ücreti de ödemedik :)

Ürünlere gelince, biz çeşitli lokum ve geleneksel meyve tatlılarından sipariş etmiştik. Lokumları anlatmaya gerek bile yok. Özellikle çifte kavrulmuş lokumları ve kuş lokumları enfesti. Fakat bizi en çok şaşırtan geleneksel meyve tatlılarıydı.

Geleneksel Meyve Tatlıları

Zeytinden tatlı yapmaları çok enterasan geldi başta. Ama sonra az şekerli, hafif sert tadı ve ara ara da zeytinin o hafif acımtırak lezzeti şaşırtıcı ve güzeldi.

Ceviz tatlısı ise çok lezzetliydi. Genellikle reçeli yapılır bilirsiniz. Reçeli çok şekerli ve şerbetli gelenlere bu tatlıyı tavsiye ederiz. Lezzeti sizi boğmuyor, tıkamıyor. Keyif içinde tüketiyorsunuz.

Mandalina tatlısı, kabuklarıyla beraber şerbetlenen mandalinadan yapılmış. Kestiğinizde mandalina kokusunu buram buram hissediyorsunuz. Tadı hafif mayhoş, hafif ekşimtrak ama tatlı unutmayın.

Patlıcan tatlısı, ilk duyduğunuzda "patlıcanın tatlısı mı olur" diyeceğiniz bir tatlı. Ama emin olun, patlıcan tatlısı olduğunu bilmiyosanız, bu yediğim içinde ceviz olan lezzetli şey neydi diye düşünür durursunuz. Görüntüsü aslında çok tanıdık geliyordu ama açıkcası biz onun patlıcan tatlısını olduğunu tahmin edemedik.

Kayısı, incir geleneksel lezzette. Söylenecek çok birşey yok. Ama kabak peskelleri son derece gevrek, kıtır kıtır bir tatlı. Tatmanızı tavsiye ederiz.

Son olarak bir de kırmızı, hafif keskin bir kokusu ile mayhoş tatı olan birşeyler tattık. Sonradan anladık ki o da domates tatlısıymış. İlginç ve başarılı.

Bu kadar farklı lezzeti, hem tatmanız hem de ikram etmeniz için güzel paketlerde satıyor Hacı Şerif. Sadece denemek için bile almanızı öneririz. Paranız asla boşa gitmez, pişman olmazsınız.

Afiyet olsun.

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı
Geleneksel Meyve Tatlıları (Hacı Şerif):