Lokum Tarifleri

Lokum Tarifleri | Değişik Lokum Tarifleri | Kolay Lokum Tarifleri | Lokum



itemprop="description" >Sizler için bir çok lokum tarifi hazırladık. Afyon lokumundan, Sultan Lokumu na, hindistan cevizli lokum toplarından, Saray Lokumu (Paşa Lokumu)na kadar neredeyse tüm lokum tariflerini, tüm hazırlanış aşamalarını tek tek fotoğraflayarak hazırladık.

Afyon Lokumu hepimizin bildiği klasik ev lokumu lezzetinde. Hindistan cevizli bembeyaz bir lokum sarması. Üzeri genelde cevizli ya da fıstıklı olarak servis edilen Afyon Lokumu özellikle beş çaylarınızın sıkça yapılan bir tarifi olabilir.

Afyon Lokumu Tarifi

Sultan Lokumu irmikli bir lokum tarifidir. Yapımında krem şanti ve hindistan cevizi de kullanılır. Sunumu oldukça şık olan Sultan Lokumu çok beğenilen lokum tariflerimizden bir tanesidir.

Sultan Lokumu Tarifi

Lokum Topları, Sultan Lokumu gibi ana malzemesi irmik olan bir lokum tarifidir. Diğer lokum tariflerinden farklı olarak hazır satılan lokumların kıvamına daha yakındır. Ufak atıştırmalık porsiyonlar halinde servis yapılan "lokum topları" yapması oldukça pratik ama bir o kadar da lezzetli bir tariftir. Yapımında ise sadece süt, şeker ve irmik kullanılır. En az malzemeli lokum tariflerinden bir tanesidir.

Lokum Topları Tarifi

Saray Lokumu (Paşa Lokumu), kakaolu lokum tariflerimizden bir tanesidir. Özellikle Trakya yöresinde çokca yapılır. Yapımı diğer lokum tariflerine göre biraz daha meşakatlidir.