Tarif Arama

Yemek Tarifleri

Hoşgeldiniz,

www.ye-mek.net olarak biz, sizlere hergün özgün içeriği ile başta Türk Mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarından, kimi zaman geleneksel kimi zaman farklı, bazen eğlenceli bazen yaratıcı ama her zaman bol resimli yemek tarifleri hazırlıyoruz.

Prensip olarak denemediğimiz, deneyip de beğenmediğimiz hiç bir tarifi sizinle paylaşyoruz.

Tariflerimizi hazırlarken, tüm aşamaları sizler için fotoğraflıyor, hiç bir püf noktasını kendimize saklayoruz.

Amacımız "bakın biz ne güzel yemekler yapıyoruz" demek değil, "sizlere daha güzellerini yaptırtabilmek".

Sitemizde gördüğünüz her tarife kefiliz. Hiç tereddüt etmeden deneyebilirsiniz. Zaten ilk tarifinizi denedikten sonra bize güveneceğinizden eminiz.

Afiyet İle Kalın,

Pratik Milföy Tarifleri

Özellikle pratik yemek tarifleri olarak, milföy tariflerimize güveniyoruz. Milföy ile bu kadar çok tatlı-tuzlu-pasta yapılabildiğine şaşıracaksınız.

Peynirli Milföy Böreği

Değişik Kurabiye Tarifleri

Kurabiye dalında ise birbirinden değişik kurabiye tarifleriyle oldukça iddialıyız.

Tüm<b> Kurabiye</b>-Börek-Çörek-Poğaça<b> Tarif</b>leri - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Mısır gevrekli çikolatalı kurabiye tarifimizi ve ne kadar gevrek olduğunu ancak yaptığınızda görebileceğiniz çörek otlu gevrekiye tarifimizi mutlaka denemelisiniz.

Çikolatalı Mısır Gevrekli Kurabiye

Kolay Tatlı Tarifleri

Tatlılar için ne desek az. İçlerinde o kadar pratik olanlar var ki, tatlı krizlerinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Özellikle Mozaik Pasta tariflerimiz hazırlanış itibariyle en kolaylarından. Hatta bir de minyatür mozaik pasta tarifimiz var ki yemesi en eğlenceli olaranlarından :)

Bisküvili Mozaik Pasta

Fakat bir de içlerinde o kadar meşekatlileri var ki, kimse tarifini sizden istemeye cesaret edemez, ancak "Yaptığında haber ver de tekrar gelelim :)" derler. Bu meşakatli tariflerimiz içine bilhassa pasta tariflerimiz var. Ama emin olun, hiç biri için harcadığınız emekler boşa gitmez. Sonunda hem sunum olarak hem lezzet olarak damaklardan uzun süre gitmeyecek bir pasta elde edersiniz.

Ispanaklı Kivili Pasta

Bu arada bayramları da unutmadık. Bayramlar için de özel şerbetli tatlılar bölümü oluşturduk.

Tüm<b> Tatlı</b><b> Tarif</b>leri - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Krep Ustasından Değişik Krep Tarifleri

Kahvaltılarınız için o kadar çok alternatifimiz var ki…

Krep alanı ustalaştığımız alanların başında geliyor. Mısır unlu krepten tutunda domatesli, prasalı krebe, diyet tercih edenler için yulaf galetasından, yok ben illa tatlı severim diyenler için kakaolu krebe kadar çok fazla alternatifiniz var.

Domatesli Krep

Şık Sunumlu Kahvaltılık Tarifleri

Lezzet kadar görsel olarak da kahvaltılarınızı değiştirmeyi arzuluyoruz. Bunun için çok sayıda "yapması kolay, görünüşü olay" atıştırmalık tarifimiz var.

Peynirli Domates Dolması >

Özel Omlet Tarifleri

Özellikle omletlerimizden herhangi birini denemeniz, diğerlerini denemek istemeniz için kafi… Vaktiniz varsa "İtalyan Omlet" tek başına kahvaltılarınızı doldurmaya yetecektir.

Italyan Omlet

Fırında omlet tariflerimiz ise çok fazla yerde rastlayamayacağınız özel tariflerdir. Diyet yapanlar içinse "Ispanaklı Omlet" tarifimizi öneririz.

Tüm Omlet<b> Tarif</b>leri - Tavada - Fırında - Güveçte  - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Mükellef Pazar Kahvaltısı

Pazar Kahvaltısının bizim için ayrı bir yeri var. O gün hem sofranız çok şık hem de kahvaltınız “iyi ki bu Pazar evde kahvaltı yapmışız” dedirtecek kadar leziz olmalı.

Tüm Kahvaltılık<b> Tarif</b>ler - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Et Yemekleri Tarifleri

Ana yemeklerimizden, et yemeklerimizde ağırlık olarak değişik köfte ve kebab tarifleri bulabilirsiniz.

Çöp Şiş

Ciğer bir başka sevdiğimiz bölüm.

Ama eğer vaktiniz varsa "Hünkar Beğendi"yi ya da "Konak Kebabını" denemenizi öneririz. Bunların yanında hergün olsa ne yapmaktan ne de yemekten bıkmayacağınız "Sandal Sefası" hem yaz hem de kış için vazgeçemeyeceğiniz bir tariftir.

Tüm Et<b> Yemek</b>leri<b> Tarif</b>leri -<b> Kebab</b> - Et - Sote - Ciger - Sulu - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Tavuk Yemekleri Tarifleri

Beyaz ete gelirsek, tavuk yemekleri ile kasik sayılabilecek tariflerin yanı sıra, değişik tariflere de yer verdik.

Tüm<b> Tavuk</b><b> Yemek</b>leri<b> Tarif</b>leri -<b> Kebab</b> -<b> Tavuk</b> - Sote- Sulu - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Klasiklerden "Tavuk Şinitzel" tarfini, yenilerden de "Mısır Gevrekli Tavuk Pane (Popeyes Tarzı)" tarifiniz denemenizi öneririz. Bunların yanında "Fırında Mantarlı Tavuk Sote" lezzetine doyamayacağınız başka bir tarifimizdir.

Tavuk Şinitzel

Sebze Yemekleri Tarifleri

Sebze yemeklerinde de ise özellikle mücver konusunda size oldukça geniş bir seçim şansı sunuyoruz.

Tüm Sebze<b> Yemek</b>leri<b> Tarif</b>leri - Kırmızı Etli - Beyaz Etli -<b> Zeytin</b>yağlı -<b> Köfte</b>li - Geleneksel - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Mücver Tarifleri

Öyleki mücverini yapmadığımız sebze kalmadı nerdeyse :) İçlerinde en lezzetlisi ne derseniz, kulağa ne kadar ilginç gelirse gelsin bizce "Taze Fasulye Mücveri" içlerinde en güzeli. Yine size farklı bir tarif olarak "Kıymasız Közlenmiş Patlıcan Köftesi" tarifini denemenizi öneririz.

Taze Fasulye Mücveri

Patates Tarifleri

Bu tariflerimiz haricinde özellikle "Fırında Zeytinyağlı Patates" ve "Kremalı Fırında Patates" tariflerimizi patates ile yapılan pratik tariflerin içinde sizlere öneririz.

Fırında Zeytinyağlı Patates

Türk Mutfağından Zeytinyağlı Tarifler

Zeytinyağlılara geçersek,

Tüm<b> Zeytin</b>yağlı<b> Yemek</b><b> Tarif</b>leri - Geleneksel - Yöresel -<b> Zeytin</b>yağlı - Ara Sıcak - Sulu<b> Yemek</b>ler - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

"Zeytinyağlı Portakallı Kereviz" ile "Zeytinyağlı Barbunyalı Taze Fasulye" tarifimizi öncelikli olarak denemelisiniz.

Portakallı Kereviz Tarifi

Pilav Tarifleri

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden pilavlar için ayrı bir paragraf açmak lazım. Pilav çoğu zaman ana yemeklerin yanında tamamlayı olarak gözükse de, biz sizler için tek başına bile ana yemek olabilecek pilav tarifleri hazırladık. Özellikle "Tavuklu Saray Pilavı" tek başına sizi doyurmaya yetecek besleyiciliktedir.

Tavuklu Saray Pilavı

Makarna Tarifleri

Makarna yapılış şekline göre kimi zaman diyet, kimi zaman öğün geçiştirici yemek, kimi zaman ara sunum kimi zaman ise ana yemek olur.

Kremalı Ispanaklı Makarna

Özellikle tereyağlı ve kremalı makarna tariflerimizi denemenizi öneririz. Biraz daha uğraştırıcı olsa da ana yemek olarak sunabileceğiniz, fırında makarna tariflerimize ise bayılacaksınız.

Fırında Beşamel Soslu Kıymalı Makarna

Tüm Makarna Pilav Mantı<b> Yemek</b><b> Tarif</b>leri - Geleneksel - Yöresel - Sebzeli - Değişik -<b> Krema</b>lı - Soslu - Pratik ve<b> Resim</b>li Anlatım

Bizi Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Mail : iletisim@ye-mek.net
Twitter
Facebook
Mail Bülteni Aboneliği