Salamlı Milföy Gülleri

Salamlı Milföy Gülleri TarifiMalzemeler :

 • 4 adet milföy
 • 100 gr salam

Hazırlanışı :

2 adet milföyü merdane yardımı ile birbirine birleştirin. Daha sonra birleştirdiğiniz milföyü uzunlamasına 4 eşit parçaya kesin. Çok fazla kabarmasın diye her bir parçanın üzerini çatal ile delin.

Diğer taraftan salamları ortadan ikiye bölüp, dilimlere ayırın. Uzun şeritler halinde kestiğiniz milföylerin üzerine salamların oval kısımlarının yarısı milföyün dışına çıkacak şekilde yanyana dizin. Bir ucundan başlayıp, sona doğru yavaşça rulo şeklinde sarıp, yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Diğer milföyler içinde aynı işlem yapıp, bitirin.

Salamlı Milföy Gülleri

Hazırladığınız salamlı milföy güllerini önceden ısıtılmış 190 dereceli fırına verip, üzerleri kızarana kadar pişirin. Daha sonra salamlı milföy gülleri fırından alıp, sıcak olarak çayın yanında servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :


 • ekin ✿ ✿ 07.01.2013 12:57:54  bu tarifinizide denedim sonuç yüne mükemmel ben yanına değişiklik olsun diye zeytinlide yaptım çekirdeğini çıkarıp yine aynı salamları dizer gibi hamurun içine dizdim öylede çok güzel oldu tarifleriniz için çok teşekkür ederiz ellerinize sağlık


  • ye-mek ✿ ✿ 07.01.2013 15:27:57   Teşekkür ederiz. Eminiz ki zeytinliside çok lezzetli olmuştur. Ellerinize sağlık. En yakın zamanda biz de deneyeceğiz. Afiyet İle Kalın...


 • gönül ✿ ✿ 05.10.2012 14:18:12  sitenizi büyük hayranlıkla takip ediyorum ve sizi tebrik ediyorum açıklamalı ve resimli tarifler verdiğiniz için ellerinize sağlık ..


  • ye-mek ✿ ✿ 05.10.2012 15:53:30   Beğendiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sitemizi takip ediyor olmanız bizleri çok mutlu ediyor. Afiyet İle Kalın...


Soru Sor / Yorum YazEn lezzetli Salamlı Milföy Gülleri nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Salamlı Milföy Gülleri tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Salamlı Milföy Gülleri tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Salamlı Milföy Gülleri:

:2012-10-02
Hazırlama Süresi / Prep Time: 15 dk/min, Pişirme Süresi / Cook Time :1 Saat /Hour, Ürün / Yield 1 adet / loaf
Kalori/Calories :200-300

Salamlı Milföy Gülleri Malzemeleri : http://ye-mek.net/tarif/detay/salamli-milfoy-gulleri-malzemeleri

5 4.99 12 12
Bu Sitedeki Tüm Yazılı ve Görsel İçerik 5846 Sayılı Kanun ile Saklıdır. | Yemek Tarifleri DMCA