Kruton (Kıtır Ekmek)

Tavada Kıtır Ekmek (Kruton) Nasıl Yapılır? (4 Kişilik)

Malzemeler :

  • 8 dilim ekmek
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Kırmızı Toz Biber

Hazırlanışı :

8 dilim ekmeği kesme tahtası üzerine koyun. Keskin, düz uçlu bir bıçak yardımı ile küçük küpler halinde kesin.

Diğer tarafan büyük boy bir tavayı ocağın üzerine koyun. 1 yemek kaşığı tereyağ ve 1 yemek kaşığı zeytinyağ ilave edin. Orta ateşte yağı eriterek, tavanın tabanına iyice yaydırın.

Yağladığınız tavanın içine küp küp kestiğiniz ekmekleri ilave edin. Tavayı 1-2 kez sallayarak, tavanın tabanına güzelce yayılmasını sağlayın. Bir spatula yardımı ile de hafifçe karıştırarak, krutonların yağa iyice bulayın.

Tavada krutonlar kızarırken, dağılıp parçalanmaması için çok fazla spatula/kepçe ile karıştırmayın. Sadece yanmaması ve tavaya yapışmaması için ara sıra alt üst edin.

Kruton (kıtır ekmek) iyice kızardığında üzerine kırmızı toz biber serpiştirin. Tavada 1-2 kez daha karıştırın ve ocaktan alın.

Kruton (Kıtır Ekmek)

Kruton (kıtır ekmek), bayat ekmekleri değerlendirmenin ve uzun süre saklamanın en iyi yöntemlerindendir.

Türk mutfağında kruton (kıtır ekmek), başta çorbalar olmak üzere, salatalarda, çeşitli kahvaltılık tariflerde, yer yer et yemeklerinde (özellikle kebab tariflerinde) sıkça kullanılır.

 Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Kruton (Kıtır Ekmek) nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Kruton (Kıtır Ekmek) tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Kruton (Kıtır Ekmek) tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Kruton (Kıtır Ekmek):

:2015-10-12
Hazırlama Süresi / Prep Time: 15 dk/min, Pişirme Süresi / Cook Time :1 Saat /Hour, Ürün / Yield 1 adet / loaf
Kalori/Calories :200-300

5 4.99 12 12