Tarif Arama

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Yemeği Tarifi (2 Kişilik)

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama İçin Malzemeler :

  • 4 parça kemikli et
  • 2 adet orta boy soğan
  • 4 adet tane karabiber
  • 1/2 çay bardağı su
  • Tuz

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama Nasıl Yapılır?

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama Yapılışı :

4 parça kemikli eti güzelce yıkayın. Fazla suyunu süzdükten sonra düdüklü tencerenin tabanına dizin.

Daha sonra 2 adet soğanın kabuklarını soyun ve bütün olarak etlerin aralarına yerleştirin. Ardından etlerin üzerine 3-4 adet tane karabiber ve 1 çay kaşığı kadar tuz serpiştirin. İçine yarım çay bardağı içme suyu dökün. Düdüklü tencerenin kapağını kapatın.

Kemikli etleriniz orta yağlı bir et ise düdüklü tencereye ayrıca yağ eklemeyin. Eğer az yağlı bir et pişirecekseniz, 3-4 yemek kaşığı kadar sıvı yağ ekleyebilirsiniz.

Düdüklü tencerenin kapağı kapalı bir şekilde orta ateşte, düdüğü ötene kadar pişirin. Hava çıkartmaya başladığında, düdüğünü kapatın. Bu şekilde kısık ateş üzerinde yaklaşık 40-45 dakika kadar daha pişirin. Daha sonra ocağın altını kapatıp, havasını salmasını bekleyin. Havası salınınca kapağını açın, etin pişip pişmediğini kontrol edin. Eğer et pişmediyse biraz daha pişirmeye devam edin.

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama

Düdüklü tencere yerine normal tencere kullanacaksanız, etlerin yarısına kadar su koymanız gerekmektedir. Pişirme sürenizde 60-70 dakika kadar olacaktır.

Düdüklü tencerede kemikli et yemeğini servis tabaklarına alıp, sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama:

:2016-04-28

Düdüklü Tencerede Kemikli Et Haşlama Malzemeleri : http://ye-mek.net/tarif/detay/duduklu-tencerede-kemikli-et-haslama-malzemeleri