Tarif Arama

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır İçin Malzemeler :

  • İstediğiniz kadar domates
  • Buzdolabı poşeti

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Nasıl Yapılır?

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Yapılışı :

Domatesleri iyice yıkayıp, kabuklarını soyun. Ortadan ikiye kesin. Avucunuzda hafif sıkarak, çekirdeklerini çıkartın.

Daha sonra domatesleri küçük küpler halinde doğrayın. Kullanacağınız miktarda ayrı ayrı poşetlere koyun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın. Ardından dondurucuya kaldırın.

Doğranmış domates poşetlerini kullanacağınız zaman dondurucudan çıkartın. Buzdolabında çözülmesini sağlayın. Çıkarttığınız domatesleri yemek ya da soslarda direkt olarak kullanabilirsiniz.

Domatesleri doğrama yöntemi ile sakladığınız gibi rendeleyerek de buzlukta saklayabilirsiniz. Bunun için rendelediğiniz domatesleri ince süzgeçten az miktarda suyunu salacak kadar süzün. Suyunu fazla süzer iseniz salça gibi olur. Daha sonra poşetlere koyup, dondurucuda saklayabilirsiniz.

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

Hazırladığınız kışlık domatesleri 9-10 ay kadar dondurucuda saklayabilirsiniz. Tarifi bizimle paylaşan, bir birinden güzel fotoğrafları çeken Sayın Neşe Hanıma teşekkürü bir borç biliriz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır:

:2013-09-08

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Malzemeleri : http://ye-mek.net/tarif/detay/dondurucuda-domates-nasil-saklanir-malzemeleri