Çikolatalı Yıldız Milföyler

Çikolatalı Yıldız Milföy Tarifi

Malzemeler :

  • 5 adet kare milföy
  • Her milföy için 1 tatlı kaşığı çikolatalı krema
  • Üzeri İçin:
  • 1 adet yumurta sarısı
  • Pudra şekeri

Hazırlanışı :

5 adet milföy hamurunun kenarlarından bir parmak kalınlığında içeriden olacak şekilde köşelerine çizgi şeklinde kesikler atın. Yani kestiğiniz kısım bir kare halinde olmalıdır. Her bir karenin kenarlarının orta noktası (fotoğrafdaki gibi) sabit olmalıdır.

Hazırladığınız milföylerin ortasına 1 yemek kaşığı çikolatalı kremadan koyun.

Kestiginiz milföy hamurunun köşelerini karşılıklı iki tarafını birbirine yapıştırın. Ardından diğer karşılıklı köşelerini de üzerine yapıştırın.

Çikolatalı Yıldız Milföyler

Daha sonra hazırladığınız çikolatalı yıldız milföyleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Üzerine 1 adet yumurta sarısı sürün. Ardından önceden ısıtılmış 180 dereceli fırına verip, üzerleri kızarana kadar pişirin.

Pişen çikolatalı yıldız milföyleri fırından alın. Soğumaya bırakın. Ardından üzerlerine pudra şekeri serpiştirerek, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Çikolatalı Yıldız Milföyler nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Çikolatalı Yıldız Milföyler tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Çikolatalı Yıldız Milföyler tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Çikolatalı Yıldız Milföyler:

:2013-03-20
Hazırlama Süresi / Prep Time: 15 dk/min, Pişirme Süresi / Cook Time :1 Saat /Hour, Ürün / Yield 1 adet / loaf
Kalori/Calories :200-300

Çikolatalı Yıldız Milföyler Malzemeleri : http://ye-mek.net/tarif/detay/cikolatali-yildiz-milfoyler-malzemeleri

5 4.99 12 12