Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta

Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta Tarifi ✿ White Chocolate Mosaic Cake RecipeMalzemeler :

  • 1 Paket Beyaz Çikolata Sosu
  • 1/2 paket sade pötibör bisküvi
  • 1/2 paket kakaolu pötibör bisküvi
  • 2,5 su bardağı süt(500 ml)
  • 4 adet kuru kayısı
  • 20 gr bitter çikolata ya da damla çikolata
  • 1/2 su bardağı dövülmüş ceviz ya da fındık

Hazırlanışı :


Mozaik pastanın beyaz çikolata sosunu hazırlamak için, derin bir tencereye sütü koyun. Ardından beyaz çikolata tozunu ekleyin. Karıştırarak, pişirin. Tencereyi ocaktan alın. Ilımaya bırakın. Beyaz çikolata karışımı ara ara karıştırarak, kabuk bağlanmamasını sağlayın.

Derin bir kaba pötibör bisküvileri elinizle kırın. Mozaik pastanın içinde gözükecekleri için çok fazla ufak olmamasına dikkat edin. Kayısıları minik minik doğrayın. Bitter çikolatayı da ince ince kıyın. Bisküvilerin üzerlerine beyaz çikolata sosunun yarısını dökün. Dövülmüş fındıkları, doğranmış kayısıları ve çikolataları ekleyip, ezmeden karıştırın.

Bir kaba poşet ya da streç film serin. Üzerine mozaik pasta için hazırladığınız bisküvili beyaz çikolatalı karışımını dökün. Ellerinizle düzeltin. Üzerini de streç filme sarın. Derin dondurucuda 3 saat bekletin. Daha sonra beyaz çikolatalı mozaik pastanızın üzerini kalan beyaz çikolata sosunu dökerek, soğuk servis edebilirsiniz.

Pastanızın içine bitter çikolata koyarsanız daha lezzetli bir pasta elde edersiniz. Ama beyaz rengini kaybedersiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :


Mozaik Pasta Tarifleri

Sizler için bir çok mozaik pasta tarifi hazırladık. Klasik mozaik pastadan, havuçlu mozaik pastaya, minyatür atıştırmalık mozaik pastadan, pudingli mozaik pastaya, elmalıdan, beyaz çikolatalı mozaik pastaya kadar neredeyse tüm mozaik pasta tariflerini, tüm hazırlanış aşamalarını tek tek fotoğraflayarak hazırladık.

Tüm mozaik pasta tariflerimize "Mozaik Pasta Tarifleri"mizden ulaşabilirsiniz.


Mozaik pasta yaparken neye dikkat edilmelidir?

Mozaik pasta yaparken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çikolata oranının iyi ayarlanmasıdır. Eğer çikolata miktarını çok fazla koyarsanız, mozaik pasta iç bayıcı ve yapış yapış olur. Sosunuzu az hazırlarsanız, bu sefer de şekil verirken zorlanırsınız.

Mozaik pastanın, içinde kullandığımız bisküvileri çok ufak kırarsanız, mozaik görüntüsünü elde edemezsiniz. Ayrıca bisküviler ufak olacağı için, mozaik pasta dilimlerinizde çikolata sosu yoğunluğu fazla olacaktır. Bu da, yine aynı şekilde iç bayıcı olmasına neden olacaktır.

Mozaik pasta nasıl tüketilebilir?

Mozaik pasta, hazırlanışı itibariyle kolay ve pratik bir pastadır. Aynı zamanda yapılması için çok fazla malzemeye de ihtiyaç duymaz. Ama asıl önemli özelliği, soğuk servis edildiği için, buzdolabında birkaç gün bekletilebilir. Mozaik pastanın hemen tükelimesi gerekmez. Önceden hazırlayıp, misafirleriniz için bekletebilirsiniz.

Mozaik pastanın adı nereden gelir?

Mozaik pastanın adı mozaik taşlarından gelir. Mozaik pastanızı dilimlediğinizde, elde ettiğiniz dilimler aynı mozaik taşların desenindedir. Aynı zamanda soğuk olarak tüketildiği içinde, mozaik taşlar gibi serttir.
En lezzetli Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta:

:2013-04-28
Hazırlama Süresi / Prep Time: 15 dk/min, Pişirme Süresi / Cook Time :1 Saat /Hour, Ürün / Yield 1 adet / loaf
Kalori/Calories :200-300

Beyaz Çikolatalı Mozaik Pasta Malzemeleri : http://ye-mek.net/tarif/detay/beyaz-cikolatali-mozaik-pasta-malzemeleri


    5 4.99 12 12